Aasta rekordkala konkurss: võimas haug Emajõelt

Margo Pajuste, 18. detsember 2020

Tosina kilo piiri ületanud kala elab edasi ja teeb ehk järgmisel aastal tunduvalt kopsakamana õnnelikuks järgmise püüdja.

Eelmises ajakirjanumbris oletasime, et sooja sügise tõttu pole suur haug veel sööma hakanud. Nüüd on see aeg käes.

Meile on saatnud võimsa sügishaugi pildi Rainer Mahl, kes kirjutab sellest nii:

„Saadan teile pildi oma rekordkalast. Pilti võib ka jagada, ehk saab nii mõni innustust suurele kalale samuti C&R teha.

Püügi võib lühidalt kokku võtta vaid paari sõnaga – lihtsalt mega emotsioon!

Siiani olin paar napilt alla kümnest küll saanud, aga sellist elukat polnud veel käes hoidnud. Ütlemata vinge ja kirjeldamatu tunne. Ühtlasi on emotsioon täpselt sama hea, kui selline uhke elukas tagasi vette lasta.

Kuna ma käin tihti üksinda kalal, siis on sellisest suurest kalast hea pildi saamine üritus omaette. Sellisel puhul on abiks suur kahv, kuhu saab kala vahepeal kosuma panna, et teda terve pildistamise ja kaalumise aja mitte kuival hoida.

Niisiis, uus isiklik tippmark: 12,6 kg ja 115 cm.

Püütud detsembri alguses Emajõe vesikonnast suure kummilandiga.“

Et Eesti teadaolev haugirekord on 22,7 kilo, saab Rainer oma kala eest 55,51 punkti.

Meie võistlust juhib endiselt Rolf Rais, kes püüdis Saaremaalt 17,56 kilo kaalunud karpkala ja teenis sellega 94,92 punkti.

KUIDAS OSALEDA? Konkursil osalemine on lihtne. Teie, head lugejad, saadate meile pildi enda püütud suurest kalast. Meie anname sellele rangelt erapooletult punkte.

Pole oluline, kas kala on haug, forell, linask või mõni muu uimeline veteasukas. Meie universaalne hindamismetoodika aitab ka eri liiki kalad omavahel joonele panna. See käib nii, et arvutame välja, millise osa moodustab konkursile saadetud kala kaal teadaolevast Eesti rekordist. Kui näiteks Eesti haugirekord on 22,7 kilo, siis 11,35 kilo kaaluva haugi eest saab konkursil täpselt 50 punkti, sest see moodustab rekordist 50%.

Igal kuul saab suurima kala püüdja auhinna ja aasta kala püüdja veel midagi eriti magusat.

KONKURSI REEGLID. Osaleja peab saatma pildid kalast koos lühikese püügikirjelduse (kust, millal ja millega püütud), kala kaalu ja enda kontaktandmetega aadressile toimetus@ajakirilooduses.ee.

Arvesse lähevad ainult osaleja enda tänavu Eesti vetest püütud kalad.

Kala kvalifitseerub konkursile, kui vähemalt ühel fotol on selle taustal mõõdulint. Žürii otsusel võib erandkorras kvalifitseeruda ka pilt, millel on mõni objekt (lant, ritv, rull vms), mis lubab ligikaudselt määrata kala suuruse.

Kõiki vaidlusi lahendab žürii, kuhu kuuluvad Eesti Kalastajate Seltsi esimees Andres Duuberg, Eesti Mereinstituudi teadlane Aare Verliin ja ajakirja Kalale! Looduses peatoimetaja Margo Pajuste.

Kivi kotti!

Osaleja annab konkursile kala pildi saatmisega AS Õhtuleht Kirjastusele õiguse kasutada fotot ajakirjas Kalale! Looduses ja teistes ÕK väljaannetes ilma täiendavalt luba küsimata. Samuti lubab ta ÕK-l töödelda oma isikuandmeid nii palju, kui see on konkursi raames vajalik.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?