Kuidas majandada kalavaru?

Tanel Ader, Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakond, 17. aprill 2023

Eesti loodus on äärmiselt mitmekesine ja kodupaik eestlasele alati südamelähedane. Siit saab rahu hing, kosutust kõht ja sooja ihu. On üsna ainulaadne, et sellise hulga loodusteenuste valik ja kättesaadavus on enamasti tasuta ja tihti vähem kui poole tunni sõidu kaugusel.

Kalavarud on meie kõigi ühine ressurss, mille eest vastutab igaüks, nii kutseline kui harrastuskalamees.

Kalapüük on väga populaarne looduse nautimise viis. Oma mitmekesisuse ja valikutega harrastab seda hobi Eestis umbes 150 000 inimest aastas. See on üle 10% meie elanikkonnast ning trend püsib. Samuti toimetab Eestis pisut üle 2000 kutselise kalamehe, kes kalapüügiga leiba teenivad. Olgu siis selgitatud, et kutselise ja harrastuskalastaja vahe on selles, et kutseline võib oma saaki müüa ning harrastaja püüab vaid tema enda tarbeks.

Et asju ühtmoodi ja võrdselt reguleerida, toimetab Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakond kõigi võrdsete võimaluste huvides, arvestades jätkusuutlikkuse põhimõtet. Et ka meie lastel oleks midagi püüda. Erinevad püügikeelud ja -piirangud ei ole mõeldud mitte kellegi kiusamiseks, vaid tulenevad ikka elust enesest või teadusuuringutest.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?