Külluse aeg

Jarko Jaadla, 14. september 2018

Defitsiit taandub ja jõukus jõuab Eestisse. Põua kiuste on metsad seeni täis, veed on maas, kuid kalu palju. Meri kihab ahvenatest, säinastest ja haugidest, mis sest, et lesta tänavu nõnda palju pole, tundkem rõõmu teistest liikidest, küll tuleb tagasi ka lesta kord. On külluse aeg ja elu Eestis õitseb, kes tahab, see saab ja kes teeb, see jõuab. Meid ei takista miski muu, kui ise enda kujutlusvõime.
Kui räägite, valige sõnu, alateadvus nalja ei mõista, lausudes head, kuulete head. Kui keskendume keskpärasusele, siis rekordeid ei löö. Kas üldse on vaja lüüa või saavutada – on küll! Maanduda mugavale diivanile ja jälgida läbi helendava ekraani, kuidas teised elavad, jääb meil sellevõrra elamata enda elu. Meie alateadvus on nagu hiiglaslik kõvaketas – kui uudised keskenduvad puudustele, õnnetustele, siis jääb nende kaja ka meie sisse. Valige uudiseid, tarbige head, nähke head, võtke

võimalustest kinni. Olge hetkes, sest praegune on kordumatu, ainult siin ja praegu on võimalik püüda suuri kalu ja tunda õnnetunnet. Ebaõnn ja saatus on sõnad, mis on head vabandused poolikult viimistletud soovidele. Tundke huvi, kuidas läheb, mis käivitab, kus toimub. Ärge oodake, millal ilmuvad järgmised suurte kalade pildid, minge ja avastage ise.

Elame harrastuskalameeste paradiisis, kus kehtib igameheõigus. Kui endal pole, rentige näiteks kanuu ja minge laskuge mööda sügisest Pärnu jõge, see ei maksa suurt midagi, aga täidab hinge. Pärnu jõgi on saamas vabaks, hoidkem koos pöidlaid, et ehitajad terved püsiks ja juba ootel olevad lõheparved Sindi paisust ülespoole rühkida jõuaks ning esimeste kudejatena seal oma marjaterad kaua kasutamata kruusapadjanditesse kaevaksid.
Elagu Pärnu jõgikond!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?