Ümarmudilast ümmargusest ehk Friti see kala lihtsalt ära!

Heidi Hanso, 25. juuli 2018

Elu teeb väga kummalisi käike ja sellest kirjutamine pole ehk kõige traditsioonilisem viis alustada oma retsepti-rubriiki, aga teen seda siiski. Mäletan selgesti seda „Osooni“ lõiku, kus kümmekond aastat tagasi räägiti esimest korda ümarmudilast: on mingi võõrliik, sattus meie vetesse ja hakkas paljunema. Kummaline kala, mõtlesin mina. Ja umbes samal ajal pakkisin oma kohvrid kokku ja kolisin paariks aastaks Küprosele.

Läheb vaja:

►2 kg väiksemat ümarmudilat

►1 l frittimiseks sobivat õli

►soola

►sidrunit

Küprosel elasin ja töötasin hästi vinges sadamalinnas Ayia Napas, kus muu hulgas aitasin korraldada turistidele kalastusreise. Asjahuvilised said teha sporti-püüki, aga reisi lõpus peatusime alati tunnikeseks ja püüdsime üht väikest, heledat ja tüütult luist kala, millest aga kohalikus kalarestoranis imeliselt maitsev söök valmis tehti. Need kalad, mille eestikeelset nime ma tänini ei tea, frititi ära ja luud keesid õli sees nii pehmeks, et neid justkui enam ei olnudki. Natuke

Heidi Hanso

sidrunitpeale ja oi-oi-oi, kui hea oli.

Nüüd, kümmekond aastat hiljem, kui ma jälle kodumaal toimetan ja püüan kõigest kohalikust toidust midagi head valmis meisterdada, helistas mulle minu kalastamisfanaatikust isa. Ta oli tahtnud räime püüda, aga sai kahe võrgu peale hoopis paarsada kilo ümarmudilat. „No võta keeda kanadele või sööda pesukarudele (kes, tuleb tunnistada, mudilat ka väga hea meelega söövad), midagi head sellest niikuinii teha ei saa,“ oli isa laadungiga hädas. Ja kui ta siis seguvannitäie mudilaga mu hoovi peale jõudis, tekkis mul sportlik isu sellest midagi head teha. Ja nagu ikka, lõin isegi isa pahviks!

Võite juba arvata, kuidas see lugu Küprosega seotud on: sealne kala oli küll natuke teistsugune, kuid oma suuruselt ja luude hulga poolest üpris sarnane. Niisiis: ma otsustasin selle Läänemeres uime kinnitanud kurjajuure mudila ära frittida!

Tee nii:

Puhasta kalad ära. Mina võtsin sisikonna välja ja eemaldasin ka pead. Lase õli kastrulis keema või kasuta fritterit. Kui õli on kuum mis kuum, pane ümarmudilad sinna sisse ja jäta umbes 5–7 minutiks küpsema. Ära korraga liiga palju kala pane, ikka nii, et saad neid natuke liigutada ja igatühte eraldi jälgida, et need ära ei kõrbeks. Kui kala on kuldpruun, kahvliga torkides umbes seakamarakrõpsu tekstuuriga, siis on ta valmis.

Tõsta frititud kalad majapidamispaberile nõrguma, et üleliigne õli kätte saada ja seejärel pane nad serveerimiskaussi. Maitsesta soola ja soovi korral sidruniga. Ja katsu süüa kuumalt, hirmus maitsev on, aga ega külmaltki nigelam ole. Täpselt sama hea nagu see Vahemere kala seal Vassose restoranis Ayia Napa sadamas: luisest kalast saab hõrk krõps, mis täidab kõhtu ja on suurepärane snäkk ja söök üheskoos.

Pesukarudest kohe kahju, nüüd peavad nad ainult ümarmudila peade ja sisikondadega leppima!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?