Kiisamarja muffinid ehk elupõlist kalameest on võimalik üllatada küll

Heidi Hanso, 8. märts 2018

Taas üllatab tõsine maanaine Heidi Hanso Saaremaalt oma põneva retseptilooga. Lugege ning veendute ise, kuidas kõht hetkega tühjaks muutub.

VAJA LÄHEB:

Fotod: Uma Säsil Hanso, Heidi Hanso, Kalale

► 1 kg kiisamarja
► 200 g fetajuustu
► 100 g riivjuustu
► 1-2 tl soola
► 1-2 tl purustatud musta pipart

Ma saan aru küll, miks mõned kalamehed oma suurte kiisasaakide üle eriti õnnelikud pole. Väike ja luine ja kuidagi mõttetu, mis siis, et väga maitsev. Uhhaad ja puljonksi saab temast suurepärast, seda teavad muidugi kõik kalasõbrad. Kes selle mõnekümnegrammise filee nimel viitsib vaeva näha, saab ka elamuse, kuid mari lendab pea alati prügikasti. Aga ei peaks!

Käisin mina Muhu kalapoes järjekordse lutsulaadungi järel (Pajuvärava marineeritud lutsu retsepti loe eelmisest numbrist), kui kalapoe fileerija Vesta pakkus mulle prooviks kaasa terve kilo kiisamarja. Ütles, et nemad tegid kalamarjamuffineid ja tulemus oli väga põnev olnud. Ei mingit

muna ega jahu ega šokolaadi, hoopis natuke juustu! Mina olen suur kalamarja-armastaja ja seda hõrku, praktiliselt olematu kalamaitsega kraami tahtsin küll proovida. Miskipärast hakkas kohe peas terendama, et lisaks tavalisele juustule peaks segusse ohtralt fetat sisse surama.

Niisiis. Varusta end kiisamarjaga. Seda pole raske saada, sest kalapoodides kipub marja kätte jääma ja kes ise püüda tahab, siis kuulu järgi tuleb ka Peipsilt kiiska nagu ratsahobusel teadagi mida. Kiisamarja suur pluss on ka see, et teri ei ümbritse mingi tugev kest ja seetõttu ei tule marja enne kloppida ega muul moel puhastada.

Pane mari suurde kaussi.

Lisa mõnusad supilusikatäied fetat (kui kasutad kuubikuid, siis neid ka ikka korralikult) ja tavalist riivjuustu ning sega kõik korralikult läbi. Maitsesta segu soola ja pipraga, sega veel kord hoolega. Võimalusel eelista värskelt purustatud musta pipart.

Arvesta aga, et mari tõmbab maitseaineid korralikult sisse, nii et pigem ikka rohkem kui vähem.

Nüüd otsi välja oma muffini- või silikoonvormid ja mutsi segu lusikaga vormidesse. Minul eraldi muffinivorme pole, kasutan silikoonist vormi ja tulemus jääb superkihvt.

Keera ahi 200 kraadi peale ja lükka kraam küpsema. Usu või mitte, kiisamari paisub ahjus täitsa omajagu. Umbes 25 minuti pärast, kui mari pealt kuldpruun, ongi need hõrgutised valmis.

Tulemus jääb ootamatult mõnus: feta soolakus, sissesulanud juustu ja parajalt teralise tekstuuriga kalamarjakoogike on suurepärane pala nii kuumalt kui jahtunult ja tasub uskuda: selle küpsetisega lõin pahviks mitu enda arvates kõike näinud ja proovinud kalameest!

HEIDI PAJU­VÄRAVAL. Saab küll maal elada ja veel kuidas!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?