Kevadised piirangud ja kudeajad!

Aare Pai, 8. märts 2018

Peagi on käes aeg, mil päevad on öödest pikemad, veed hakkavad vulisema ja igal endast vähegi lugupidaval kalapüügihuvilisel tärkab hinges veelgi suurem soov minna kalavetele.

Kevade saabudes muutub veekogudes elu aktiivsemaks ning mitmed kalaliigid asuvad tegutsema, et nende järglased saaksid näha päevavalgust just parimates tingimustes. Loodame, et kõik püüdjad austavad kevadisi kudejaid ja lasevad neil rahus toimetada. Meeldetuletusena on järgnevas tabelis välja toodud kevadised keeluajad kalaliikide ja veealade lõikes.

Osale kevadistele kudejatele liigipõhist keeluaega kehtestatud ei ole. Lisaks keeluaegadele tasuks meeles pidada ka mõned alamõõdud.Kevadkuud on paljudele jõeforelli püüdjatele lemmikajaks. Enne uute püügipaikade avastamist või, miks mitte, ka oma lemmikkohta minekut tasub meeldetuletuseks heita pilk kalapüügieeskirjale ning ajutistele püügikitsendustele. Nimelt on mitmetes jõgedes ja ojades püük keelatud või lubatud ainult kalastuskaardi alusel. Kehtivate ja ajakohaste seadusaktide leidmiseks on lihtsaim moodus kasutada internetilehekülge www.riigiteataja.ee

.

.

Fotod: Shutterstock, Arne Ader

NB!
Ajutiste püügi­kitsen­dustega on kehtestatud ka uus üldine püügikitsendus. Õngpüünistega on lubatud ühes ööpäevas püüda kuni 15 kxg ahvenat.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?